З 23 червня 2023 р набирають чинності зміни до Наказу МВС України №622 «Про затвердження Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів».
Посилання на повний документ (Наказ МВС України №622 та зміни до Наказу).
- Мисливську гладкоствольну зброю, її основні частини та пристрої мають право придбавати громадяни України або особи, які мають посвідку на постійне проживання, які досягли 21-річного віку.
- Мисливську нарізну зброю, її основні частини – громадяни України або особи, які мають посвідку на постійне проживання і досягли 25-річного віку.
- Холодну, охолощену, пневматичну зброю – громадяни України або особи, які мають посвідку на постійне проживання і досягли 18-річного віку.
Обмеження на кількість зброї Громадяни України або особи, які мають посвідку на постійне проживання, можуть мати необмежену кількість мисливської вогнепальної нарізної, гладкоствольної зброї, її основних частин, пневматичної зброї, холодної та охолощеної зброї, пристроїв за умови забезпечення їх належного зберігання.
Дозвіл на придбання конкретного виду зброї передбачає придбання не однієї одиниці цієї зброї, а необхідної кількості протягом дії дозволу (протягом 3 місяців із дати отримання дозволу)
Перелік документів для оформлення дозволу на придбання пристрій ( травматична зброя ), гладкоствольна та нарізна зброя військовим
✅ Контракт (якщо є)
✅ Форма 5
✅ Військовий квиток, де вписана штатна зброя або вивчення матеріальної частин зброї (курси тир)
✅ Паспорт
✅ ІПН
✅ Витяг з дії про місце проживання
✅ Витяг з дії про несудимість повний (бажано)
✅ Страховка ( якщо є УБД то непотрібно )
✅ Квитанція на 18 і 9 грн (реквізити для сплати надамо при зверненні)
✅ Фото 3*4
Перелік документів для оформлення дозволу на придбання зброї Під час звернення до органу (підрозділу) поліції або магазину з торгівлі зброєю особа зобов’язана пред’явити паспорт громадянина України* або посвідку на постійне проживання, витяг з реєстру територіальних громад про задеклароване / зареєстроване місце проживання (перебування), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (далі – РНОКПП) (за наявності).
* також можна паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм або паспорт громадянина України для виїзду за кордон)
Для прийняття рішення про надання дозволу на придбання мисливської вогнепальної нарізної, гладкоствольної зброї, пневматичної зброї, холодної та охолощеної зброї подаються такі документи:
- заява встановленого зразка
- фотокартка розміром 3,5х4,5 в електронній або паперовій формі
- медична довідка (крім охолощеної зброї).
- договір страхування цивільної відповідальності власників зброї
- довідка про вивчення матеріальної частини зброї
- довідка про відсутність судимості
- документ, що підтверджує правову основу придбання пристроїв**
- платіжний документ(квитанція) про внесення коштів за надання відповідної платної послуг
** тільки при придбанні травматичної зброї (повне роз’яснення в Наказі)
Рішення про надання дозволу на придбання мисливської вогнепальної нарізної, гладкоствольної зброї, пневматичної зброї, холодної та охолощеної зброї, пристрою приймаються органами (підрозділами) поліції у строк, що не перевищує двадцяти робочих днів з дня подачі до органу (підрозділу) поліції в паперовій формі.
На підставі Рішення про надання дозволу на придбання мисливської вогнепальної нарізної, гладкоствольної зброї, пневматичної зброї, холодної та охолощеної зброї, пристрою формується витяг з Єдиного реєстру зброї про наявність дозволу на придбання зброї, основних частин зброї, пристроїв, боєприпасів до нагородної зброї фізичними особами.
Документи для оформлення дозволу на придбання основної частини до наявної у власника мисливської зброї Під час звернення до органу (підрозділу) поліції або магазину з торгівлі зброєю особа зобов’язана пред’явити паспорт громадянина України* або посвідку на постійне проживання, витяг з реєстру територіальних громад про задеклароване / зареєстроване місце проживання (перебування), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (далі – РНОКПП) (за наявності).
* також можна паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм або паспорт громадянина України для виїзду за кордон).
Для прийняття рішення про надання дозволу на придбання основної частини до наявної у власника мисливської зброї подаються такі документи:
- заява, у якій зазначаються вид, модель зброї та відомості про наявний дозвіл на зберігання та носіння зброї, до якої придбавається основна частина зброї
- платіжний документ (квитанція) про внесення коштів за надання відповідної платної послуги
- копія дозволу на зберігання та носіння зброї, до якої придбавається основна частина зброї ( якщо відомості про зброю, до якої придбавається основна частина зброї, не внесено в ЄРЗ)
На підставі Рішення про надання дозволу на придбання основної частини мисливської зброї формується Витяг з ЄРЗ про наявність дозволу на придбання предметів і матеріалів фізичними особами.
Рішення про надання дозволу на придбання такого ж виду зброї приймається протягом п’ятнадцяти робочих днів з дня подачі до органу (підрозділу) поліції в паперовій формі.
Документи для оформлення дозволу на зберігання та носіння мисливської нарізної, гладкоствольної, пневматичної, холодної, охолощеної зброї, пристроїв Під час звернення до органу (підрозділу) поліції або магазину з торгівлі зброєю особа зобов’язана пред’явити паспорт громадянина України* або посвідку на постійне проживання, витяг з реєстру територіальних громад про задеклароване / зареєстроване місце проживання (перебування), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (далі – РНОКПП) (за наявності).
* також можна паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм або паспорт громадянина України для виїзду за кордон).
Для прийняття рішення про надання дозволу на зберігання та носіння мисливської нарізної, гладкоствольної, пневматичної, холодної, охолощеної зброї, пристроїв подаються такі документи:
- заява встановленого зразка
- довідка про огляд технічного стану і відстріл нарізної зброї або довідка про огляд технічного стану мисливської гладкоствольної зброї, її основних частин, охолощеної зброї, газових пістолетів
- платіжний документ (квитанція) про внесення коштів за надання відповідної платної послуги
У разі якщо місце проживання власника відрізняється від зазначеного під час надання документів для отримання дозволу на придбання мисливської нарізної, гладкоствольної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв, додатково надається витяг із реєстру територіальних громад про нове задеклароване / зареєстроване місце проживання (перебування).
Рішення про надання дозволу на зберігання та носіння приймаються органами (підрозділами) поліції у строк що не перевищує п’ятнадцяти робочих днів з дня подачі до органу (підрозділу) поліції в паперовій формі.
Документи для продовження строку дії дозволу на зберігання та носіння зброї, основних частин зброї, пристроїв Під час звернення до органу (підрозділу) поліції або магазину з торгівлі зброєю особа зобов’язана пред’явити паспорт громадянина України* або посвідку на постійне проживання, витяг з реєстру територіальних громад про задеклароване / зареєстроване місце проживання (перебування), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (далі – РНОКПП) (за наявності).
* також можна паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм або паспорт громадянина України для виїзду за кордон).
Для прийняття рішення про продовження дозволу на зберігання та носіння мисливської нарізної, гладкоствольної, пневматичної, холодної, охолощеної зброї, пристроїв подаються такі документи:
- заява встановленого зразка
- медична довідка (крім охолощеної зброї)
- договір страхування цивільної відповідальності власників зброї
- документ, що підтверджує правову основу придбання пристроїв**
- довідка про огляд технічного стану і відстріл нарізної зброї або довідка про огляд технічного стану мисливської гладкоствольної зброї, її основних частин, охолощеної зброї, газових пістолетів
- платіжний документ (квитанція), про внесення коштів за надання відповідної платної послуги
** тільки при придбанні травматичної зброї (повне роз’яснення в Наказі)
На підставі Рішення про продовження строку дії дозволу на зберігання та носіння зброї, основних частин зброї,
пристроїв формується Витяг з ЄРЗ про наявність дозволу на зберігання, носіння зброї.
Документи для оформлення дозволу на комісійний продаж Для продажу зброї, основних частин зброї, пристроїв через магазин з торгівлі зброєю їх власник отримує направлення на комісійний продаж в органі (підрозділі) поліції за місцем реєстрації зброї, основних частин зброї, пристроїв.
Під час звернення до органу (підрозділу) поліції або магазину з торгівлі зброєю особа зобов’язана пред’явити паспорт громадянина України* або посвідку на постійне проживання, витяг з реєстру територіальних громад про задеклароване / зареєстроване місце проживання (перебування), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (далі – РНОКПП) (за наявності).
* також можна паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм або паспорт громадянина України для виїзду за кордон).
Для прийняття рішення про надання направлення на комісійний продаж подається:
- заява встановленого зразка
- дозвіл на зберігання та носіння зброї, основних частин зброї, пристроїв*
- довідка про огляд технічного стану і відстріл нарізної зброї, її основних частин, пристрою, видана установами Експертної служби МВС, або довідка про огляд технічного стану мисливської гладкоствольної зброї, її основних частин, охолощеної зброї, газових пістолетів (револьверів), видана установами Експертної служби МВС*
* У разі, якщо відомості про зброю, основні частини зброї, пристрої, які направляються на комісійний продаж, не внесено в ЄРЗ.
Рішення про надання направлення на комісійний продаж приймається органами (підрозділами) поліції у строк, що не перевищує десяти робочих днів з дня подачі до органу (підрозділу) поліції в паперовій формі.
На підставі рішення про надання направлення на комісійний продаж формується направлення на комісійний продаж.
Документи для дозволу про переоформлення зброї, основних частин зброї, пристроїв із власника на іншу особу Під час звернення до органу (підрозділу) поліції або магазину з торгівлі зброєю особа зобов’язана пред’явити паспорт громадянина України* або посвідку на постійне проживання, витяг з реєстру територіальних громад про задеклароване / зареєстроване місце проживання (перебування), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (далі – РНОКПП) (за наявності).
* також можна паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм або паспорт громадянина України для виїзду за кордон).
Для прийняття рішення про надання дозволу на переоформлення зброї, основних частин, пристроїв із власника на іншу особу подаються такі документи:
- заява встановленого зразка
- платіжний документ (квитанція) про внесення коштів за надання відповідної платної послуги
- довідка про огляд технічного стану і відстріл нарізної зброї, її основних частин, пристрою, видана установами Експертної служби МВС не пізніше як за 60 календарних днів до дня звернення, або довідка про огляд технічного стану мисливської гладкоствольної зброї, її основних частин, охолощеної зброї, газових пістолетів (револьверів), видана установами Експертної служби МВС не пізніше як за 60 календарних днів до дня звернення*
* якщо такої інформації немає в ЄРЗ
Перед продажем (переоформленням) зброї, основних частин зброї, пристроїв магазин з торгівлі зброєю (орган (підрозділ) поліції) ідентифікує особу, яка бажає придбати зброю, основні частини зброї, пристрої, на підставі документів, що посвідчують її особу, та перевіряє в ЄРЗ інформацію про наявність у такої особи діючого дозволу на придбання відповідних предметів і матеріалів.
На підставі Рішення про переоформлення зброї, основної частини зброї, пристрою формується витяг з ЄРЗ про придбання зброї, предметів.
Витяг з ЄРЗ про придбання зброї, предметів є підставою для перевезення власником до місця зберігання придбаної зброї, основних частин зброї, пристроїв. Після придбання мисливської вогнепальної нарізної, гладкоствольної зброї, основних частин зброї, охолощеної, пневматичної зброї, холодної зброї (крім холодної зброї – мисливських ножів, які придбані власниками мисливської вогнепальної зброї), пристроїв власник для отримання дозволу на їх зберігання та носіння повинен протягом десяти днів з дня придбання звернутися до відповідного органу (підрозділу) поліції з метою отримання дозволу на зберігання та носіння
Чи можливо отримати дозвіл "не виходячи з дому"? Документи подаються:
- через оператора поштового зв’язку (рекомендованим листом з описом вкладення та з повідомленням про вручення поштового відправлення), що передбачає наступне відвідування заявником органу (підрозділу) поліції у призначений день і час;
- особисто в електронній формі через електронний кабінет інформаційного сервісу «Єдине вікно для громадян».
Строк доставки поштової кореспонденції не зараховується до строку розгляду заяви (клопотання)
Я військовий, які документи потрібні мені для оформлення дозволу за новими правилами? Питання потребує уточнення, зокрема необхідно зазначити, який саме дозвіл планується отриматити. Так, наприклад, щоб отримати військовому дозвіл на придбання зброї, треба підготувати такі документи:
- заява;
- довідка про вивчення матеріальної частини зброї, спеціальних засобів, правил поводження з ними та їх застосування (крім охолощеної зброї) або копії відповідного документа про закріплення вогнепальної зброї;
- одна фотокартка розміром 3,5х4,5 см в електронній або паперовій формі;
- довідка з місця служби (видана не більше ніж 30 днів тому);
- копія договору страхування (крім пристроїв);
- платіжний документ (платіжне доручення, квитанція) з відміткою банку, відділення поштового зв’язку або коду проведеної операції про внесення коштів за надання відповідної платної послуги;
Який порядок оформлення дозволу на набої службових калібрів? Питання потребує уточнення. Якщо стосується відомчої зброї - звернутися до органів Національної поліції за місцем знаходження обʼєкту дозвільної системи, якщо це боєприпаси до нагородної - звернутися до органу Національної поліції за місцем реєстрації нагородної зброї або до центрального органу управління поліції для подачі документів
У мене є "книжечка" (зберігання і носіння), чому я її не бачу в єдиному кабінеті або дії? Дані будуть доступні для перегляду в "Єдиному вікні для громадян" при отриманні послуг у сфері обігу, у тому числі продовженні дозволу. За необхідності можна звернутися у прийомні години до підрозділів контролю за обігом зброї Національної поліції за місцем проживання/зберігання зброї.
Як будуть відслідковувати моє право на носіння зброї якщо немає "книжечки" Засобами Єдиного реєстру зброї, відомості з якого дублюються до інформаційних ресурсів Національної поліції
Якщо у мене вже є зброя чи потрібно мені дублювати довідку про проходження курсу поводження зі зброєю? Повторно проходи курси не потрібно. Необхідно надати копію довідки про проходження курсу поводження зі зброєю або зазначити в заяві, що довідка була подана при отриманні попередньої послуги в сфері обігу зброї та отримання права на придбання зберігання чи носіння зброї
Написати коментар