Патрон для полювання.
"Спорядження патронів для дробовика і полювання".
Сьогодні поговоримо про дробових патронах зі стандартними навішеннями на 12, 16 і 20 калібри.
Знову ж таки, все з нашого скромного досвіду мисливця. Думаю, інформація буде корисною, як для бувалих мисливців і спортсменів, так і для новачків.
Відразу скажу, ми не робимо для себе патрон дешевше фабричного, а підбираємо патрон для рушниці, з яким полюємо або виступаємо на змаганнях і він не обов'язково повинен бути дешевше, а в першу чергу, КРАЩЕ!
І так, за типами ... дробові мисливські патрони бувають трьох типів - безконтейнерною, контейнерні та з дисперсант. А також, ще поділяються на види - звичайні і комбіновані, але про це трохи пізніше. Безконтейнерною патрон споряджається пижом без контейнера, ще його називають полуконтейнер. Контейнерний патрон споряджається звичайним і найпоширенішим пиж-контейнером. Ну і дісперсантному патрону потрібен пиж-контейнер дисперсант. Всі фото, які я виклав, підпишу пізніше (і так убив 4 години часу), щоб було всім все зрозуміло.
Тепер по докладніше.
У безконтейнерного пижа немає пелюсток, тому дріб під час пострілу узгоджується з каналу ствола і на виході дульні звуження працюють з дробом, безпосередньо впливаючи на осип дробу. У осипи виходить середній діаметр, в порівнянні з іншими типами патронів. Природно, для таких патронів потрібна дуже якісна і тверда дріб, інакше після декількох пострілів отримаємо освінцовку стовбура і можемо потім забути про рівномірної осипи. При кожному наступному пострілі крайні дробинки будуть гальмувати основний заряд об стінки стовбура.
У контейнерного пижа (пиж-контейнер) є пелюстки, які і утворюють контейнер (стаканчик), куди і засипається дріб.
Ясна річ, що освінцовкі ствола не буде, але постріл буде кучнее. Хоча, зараз з'явилися дульні звуження типу Кикс, які впливають на осип дробу, але про них напишу в іншій статті ...
Пиж-контейнер дисперсант (також є безконтейнерною пиж дисперсант) має по центру хрестик. Завдяки йому, осип дробу після пострілу найширша, що полегшує мисливцеві (стрілку) потрапити по дичині (мішені). Дуже зручний на вечірній полюванні (вечорі), на полюванні з під собаки (легашатнікам), вобщем, на близьких дистанціях. Але, їм не можна зловживати, тому що відучує стрілка влучно стріляти, як при в знижці, так і при протягуванні. Ці всі типи патронів відносяться до звичайних типів.
Тепер про комбінованих патронах.
Комбіновані патрони більш важкі в спорядженні і відповідно, займають більше часу. Але, це найкращі і найстабільніші патрони з усіх! Складові такого патрона можуть бути різними - ДВП пиж (древесноволокнистий пиж) повстяний пиж, корковий пиж, обтюратор, окремо конейнер (стаканчик), картонні прокладки і т.п. І так, послідовність складання, яка, на нашу скромну думку, найкраща для патрона - порох, обтюратор, пробкові пижі, контейнер. Це вийде наш Шторм прерій. Або без контейнера, тоді це буде Шляхтич. Можна комбінувати ДВП пижами, але, на затвор обов'язково класти корковий пиж, тому що він дає додаткову обтюрацию і амортизації, а також зверху на ДВП теж пробку! Це дуже важливо! Пробкові пижі вирізані з підкладки під ламінат епіцентровской, не проходять від слова зовсім. Ми режим пробкові пижі з португальських листів, які завозимо з Польщі. Багато здешевлюють при складанні патрон і використовують картонні прокладки для пластикової гільзи - непрощенна помилка! Прорив газів забезпечений і про різкість відразу можна забути. Хлопці, ви ж для себе споряджає, про яку економію може йти мова? Картонні прокладки використовуються тільки в Папкова гільзу (паперову, картонну), тому що стінки картон не розширюються.
Далі ... Закривати патрон можна як зірочкою, так і під закрутку з прокладкою. Зірка, при будь-яких обставинах, буде давати більше тиску, ну і різкості, відповідно той же більше. Хто хоче завальцовивается (закривати) закруткою, не використовуйте на дрібні номера дробу стеклопрокладку - отримаєте вікна в осипи. Їй можна закривати великі номери дробу від # 0 по # 4/0, а також полукартечь і картеч. На дрібні номера використовуйте корковий пиж 3мм, він більше дасть тиск, ніж паперова прокладка.
Ну і переходимо до обіцяних і довгоочікуваним рецептами складання патронів. Знову ж таки, все з нашого скромного досвіду, на першу інстанцію не претендуємо і не будемо претендувати. Мисливці і спортсмени самі все скажуть ...;)
12 калібр, навішування дробу 32гр.
Ми використовуємо пороху тільки лінійки Nobel Sport. На 32гр є два види пороху D-20 і С7. D-20 ми використовуємо влітку і першу половину осені, тому що у нього трохи ширше осип і він відмінно працює в спеку. Для НЕ лякання дичини - саме воно! Наважку даємо 1,53гр з капсулем 686 (червона точка, середня потужність). І відразу секрет видам, тільки тсс, ні кому! Краще працює з навішуванням дробу від 31,40гр до 31,70гр. Споряджаємо на всім відомому П / К Сільвер 32гр. С7 працює краще в мороз, чи не просідає, як D-20 і дає більш купчасто і рівномірний осип. Але С7 любить тиск і йому потрібна повноцінна навішування дробу 32гр, інакше згоряти не буде. На нього можна переходити, коли температура стає нижче + 10 °. Навішування С7 1,56гр і капсуль 688 (зелена точка, потужний капсуль). На дрібні номера дробу ставимо П / К Сільвер, на великі номери - Е-36. Під закрутку додавайте пороху на 0,03гр, щоб дати більше тиску.
16 калібр, навішування дробу 28гр.
Чим менше калібр, тим більше повільніше палаючий порох потрібен.
Тому для 16К відмінно підходить 206S, даємо навішення 1,53гр і капсуль 686 (червона точка, середня потужність). Використовуємо ті ж одеські П / К або Гуаланді BRG 16/18. Можна споряджати і на С7, з навішуванням 1,33гр і капсулем 686-им. Буде більш різкий постріл, кучність практично та ж. А також можна зібрати і на D-20, навішування йде 1,30гр і 686 капсуль, але патрон буде для ближніх дистанцій і для дрібного дробу, тому що буде розкидати дріб. Підійде для легашатніков, але в стареньких рушниці його не рекомендую використовувати.
20 калібр, навішування дробу 24гр.
Для спорядження, знову ж таки, відмінно підходить 206S на вагомою 1,25гр і 686 (червона точка, середня потужність). П / К використовуємо Гуаланді BRG 20/21.
Можна використовувати порох С7 і навішуванням 1,16гр і 686-им капсулем.
Всі рецепти суто для дробу і тільки для дробу!
Природно, все потрібно підбирати під себе, під свою рушницю - однозначно!
Всі показники вашого патрона залежать від способу збирання, комплектуючих, устаткування для збірки, а також від ваших знань і вміння!
Важлива інформація! Кожна нова партія пороху може відрізнятися від попередньої партії, тому потрібно все перевіряти і пристрілювати!Тепер про техніку безпеки!
Хлопці, завжди будьте уважні і обережні при спорядженні патронів. На вашому робочому місці нічого зайвого не повинно стояти. Завжди тримайте місце чистим, після завершення релоадінга (спорядження патронів) прибирайте все зі столу - порох, капсуль і т.п. Хоч і сучасні пороху не вибухонебезпечні, але дуже добре горять!
Якщо ще є питання, потрібна яка-небудь консультація з придбання комплектуючих, спорядження патронів для дробовика і полювання - пишіть або телефонуйте, а краще приходьте до нас в магазин Фазан, адже живе спілкування найкраще, спробуємо всім відповісти.
Всім влучних пострілів і ні пуху, ні пера!
Написати коментар