Ви дивилися
Каталог товарів
+38 (066) 106 80 38
Наша адреса
м. Дніпро, вул. Старокозацька, 31
Телефони
Графік роботи
  • Пн - Пт. с 9-00 до 18-00
  • Сб. с 10-00 до 16
  • Нд. вихідний
E-mail
Ми в соцмережах
Перейти до контактів
0 0
Каталог
Головна
Дивилися
16
Закладки
0
Порівняти
0
Контакти

Що таке мультитул та як підібрати?

Що таке мультитул та як підібрати?

                              Що таке мультитул та як підібрати?

Мультитул - це багатофункціональний інструмент, представлений у вигляді доладного компактного ножа або пасатижів, що містять додаткові елементи різних пристосувань.

Першим представником такого винаходу став швейцарський ніж, створений 1891 року. Він включав мінімальний необхідний набір: лезо, викрутку, шило і консервний ніж. Пізніше до нього додали штопор. З часом нож оновлювався, отримуючи додаткові інструменти, що розширило його область та коло застосування. Кардинальні зміни відбулися після додавання пасатижів, що стало можливим завдяки винахіднику Тіму Лізерману. Він розробив мультитул у формі складних пасатижів із інструментами, розміщеними в ручках. Цей варіант став популярним серед користувачів.

 Коли Тім почав роботу над прототипом нового інструменту, він розраховував, що на це піде місяць. Замість цього йому знадобилося три роки, щоб створити прототип, який він задумав, і подати заявку на патент. З патентною заявкою і прототипом у руках він вирушив продавати свою ідею.   На жаль, компанії, до яких він звертався, не погоджувалися. Ще три з половиною роки Тім отримував один лист із відмовою за іншим. Допоки його партнером по бізнесу не став друг по коледжу - Стів Берлінер. Навесні 1983 року вони отримали перше замовлення на 500 інструментів від компанії Cabela's і випустили перший мультитул Leatherman - PST. 

WIKI Археологічні знахідки свідчать про наявність багатофункціональних складаних інструментів ще в добу пізньої Римської імперії (це були переважно столові прибори. Наприкінці XIX ст. з'явилися складані армійські ножі з додатковими пристроями фірм Victorinox та Wenger, які зараз прийнято звати «швейцарськими». Аналогічні ножі тепер випускаються багатьма виробниками.

Як ми бачимо з історії та фактів мультитули завжди були в нагоді при різних ситуаціях незалежно від того хто ви, турист, велосипедист або військовий.


                                              Призначення

Під час вибору моделі спочатку визначте власні потреби та специфіку використання. І вже з урахуванням цих параметрів вибирайте конкретні функції та інструменти в мультитулі.

Сьогодні безліч виробників пропонує різні моделі мультитулів, що відрізняються параметрами, характеристиками та ціною. Існують такі види:

 Складаний швейцарський ніж з безліччю додаткових елементів та пристроїв у рукоятці
 Складні пасатижі з інструментами у рукоятці 
 Кишеньковий мультитул-брелок
 Браслет-мультитул
 Мультитул у форматі кредитної картки (включаючи "Swiss Card")
 Інші інструменти-мультитули різних розмірів та форм (наприклад, лопата, сокира, карабін тощо)
Всі мультитули мають різні технічні характеристики, визначені виробником з певною метою. Їх вага може змінюватись від 50 до 350 грам. Витягнення потрібного інструменту можливе як при розкладанні, так і за допомогою розгортання рукояті або висування елемента вперед. Мультитули можуть мати фіксацію окремих компонентів. У більшості випадків це необхідно, наприклад, для безпечної роботи з ножем. Пасатижі та ножиці можуть бути оснащені пружинами, що забезпечує зручність у роботі.

Залежно від ваги та призначення мультитули діляться на:
• міські;
• професійні;
• для виживання та туризму;
• брелоки для ключів;
• комп'ютерні та інші.

 Якщо поки не можете впевнено вирішити, який саме мультитул краще вибрати ‒ змоделюйте найгіршу ситуацію, під час якої вам буде потрібен інструмент. Наприклад, вашу подорож на велосипеді, коли ви пробиваєте колеса, кривите обід, вириваєте спиці, гнете кермо і підседіл.

І уявіть, які помічники вам стануть у пригоді, щоб хоч трошки самотужки все полагодити і доїхати до сервісу. Ось це й буде відповідь на питання, який мультитул вам потрібен.

В більшості моделей використовуються стандартний набір яки й скадає:

Пасатижі - основний інструмент захоплення, притискання чи утримання об'єкта.
Шматочки - частина пасатижів, призначена для перекушування металевого дроту.
Ніж - необхідний елемент мультитула, з двома типами лез: серрейторним заточенням та звичайним заточуванням.
Викрутка - хрестова та плоска, іноді комбінована з відкривалкою для пляшок.
Ножиці – для різання різних матеріалів.
Пила - для пиляння дерева чи пластику.
Інші елементи: напилок, відкривач для пляшок, штопор, консервний ніж, шило, збільшувальне скло і т.д.

Варто звернути увагу на цікаву річ, якщо Ви придбали мультитул та в опису вказано дев’ятнадцять або більш, менш функцій це не буде вказувати на дев’ятнадцять фізичних інструментів, це означає що це функціонал самого мультитулу, наприклад це може бути невеликі кусачки які розташовуються під пасатижами, не дуже прикметні але функціональні.

Також варто поміркувати, де більшість часу буде проводитиме ваш мультитул: у бардачку авто, в туристичному рюкзаку, в сумці для велосипеда чи мотоцикла. Адже для мотоцикла потрібні якісні та потужні плоскогубці, якщо зірве якийсь шланг зі швидкозйому, чи дуже великі ключі. Для велосипеда – класичні шестигранники, на яких там все кріпиться. А для автомобіля – довгий та тонкий інструмент, щоб легко було залізти кудись вглиб. Для військових потрібні такі інструменти як «виколотка», шило з отвором «шкребок», інструмент для зачищення дротів та інше.

                                                   Виробники

Кишенькові мультитули від компанії Victorinox мають дуже великий вибір інструмента під різні потреби, невеликий розмір та багатий вибір функціонала, є можливість закріпити навіть на ключах.

Дуже відомий бренд який користується великим попитом.

Компанія використовує сталь Dauphinox виробництва французької компанії Bonpertuis. Це середньовуглецеві, високохромисті, корозійностійкі сталі (марки X55CrMo14, X50CrMoV15, X46Cr13 і X38CrMo14 залежно від типу інструменту). Навіть сьогодні виробництво кожного леза для швейцарського армійського ножа починається зі сталевого прокату. Перед використанням у виробництві кожен сантиметр сталі перевіряється на заводі (незважаючи на бездоганну репутацію виробника сировини).

Ще один дуже відомий бренд мультитулів це компанія Leatherman, також мають дуже великий вибір інструмента та функціонала. Ця компанія також перевірена часом та надає довічну гарантію на свої вироби. Цікавий факт, в більшості моделей всі складові частини взаємозамінні, наприклад Ви придбали одну модель, але бажаєте додати якусь частину ( інший ніж, пилку, та інше), це можна зробити без зусиль. Практично весь модельний ряд дуже невибагливий в обслуговані, що дуже корисно при частому використанні.

Ножі Leatherman виготовляються з різних типів сталі, в залежності від моделі та призначення ножа. Найпоширеніші типи сталі, які використовуються в ножах Leatherman: 420HC, 154CM, S30V та інші. Leatherman також пропонує ножі з дамаської сталі.

Виробництво ножів Leatherman є повністю автоматизованим, з використанням найсучаснішого обладнання. Ножі виготовляються з високоякісних матеріалів, таких як нержавіюча сталь, титан і міцні пластики.

Варто відзначити що на ринку мультитулів є наші вітчизняні виробники які зараз роблять цікавий інструмент по дуже приємним цінам. Лідерами ринку України є такі компанії як Ganzo, Skif, M-Tac, Active

Практично всі мультитули незалежно від виробника та форм-фактора є EDC річчю (every-day carry — те, що носиться кожного дня)  термін, який позначає предмети першої необхідності або припас, яким користуються постійно або потреба в якому може виникнути негайно чи знадобитися в неочікуваній екстремальній ситуації. Вони легко містяться в кишені або в невеликій сумочці.

                                             Приклади

 Sidekick від Leatherman


01 Пружні гострогубці. 02 Пружніпасатижі. 03 Пружнікусачки для проводів. 04 Інструмент для зачистки проводів. 05 Ніж зі сталі 420HC. 06 Серрейторний ніж зі сталі 420HC. 07 Пила 08 Лінійка (1.5 inch/3.81 cm). 09 Відкривачка для банок. 10 Відкривачка для пляшок. 11 Напильник по дереву/металу. 12 Хрестова викрутка. 13 Середня викрутка. 14 Маленька хрестова викрутка.

Мультитул Leatherman Sidekick - це модель з підпружиненими плоскогубцями і двома ножами. Незважаючи на широкий набір аксесуарів, цей багатофункціональний інструмент відносно компактний і його зручно носити в руці або кишені. Ніж і пила можуть безпечно використовуватися завдяки системі блокування. Sidekick дуже схожий на модель Leatherman Wingman. У Sidekick місце ножиць займає пила. На додаток до ножа з гладко заточеним лезом і пилки Sidekick має короткий, напівсеррейторний ніж.

Leatherman Free T4


01 Ніж зі сталі марки 420HC. 02 Ножиці з пружинним механізмом. 03 Виколотка. 04 Відкривачка для пакетів. 05 Шило зі швейним вушком. 06 Відкривачка для пляшок. 07 Напилок для дерева/металу. 08 Хрестова викрутка. 09 Середня викрутка. 10 Мала викрутка. 11 Мініатюрна плоска викрутка. 12 Пінцет

Leatherman Free T4 - це сучасний і універсальний мультитул, за своїми функціями дуже схожий на знамениті швейцарські кишенькові ножі. Інструмент, який дозволить вам бути вільним і робити все, що ви захочете. Саме тому: Leatherman Free.

Опції дуже зручно витягти натисканням великого пальця на "гачки" всередині рами, щоб витягти бажаний інструмент.

Модель T4 відрізняється від моделі T2 наявністю ножиць, пінцета і напилка.
Дивіться на нього як на кишеньковий ніж з додатковими інструментами, що відкривається однією рукою, або як на компактний мультитул з кишеньковим ножем, який можна відкрити однією рукою: вирішувати вам!

Leatherman Signal 


01 Тонкі пасатижі. 02 Пасатижі. 03 Знімні кусачки зі сталі 154СМ. 04 Знімні кусачки для товстого дроту зі сталі 154СМ. 05 Інструмент для зачищення дротів. 06 Ніж із серрейтором зі сталі420НС. 07 Пила. 08 Молоток. 09 Шило з отвором. 10 Відкривачка для банок. 11 Відкривачка для пляшок. 12 Тримач для шестигранних біт ¼ дюйма. 13 Тримач для великих біт. 14 Накидний гайковий ключ ¼ дюйма. 15 Карабін. 16 Накидний гайковий ключ 3/16 дюйма. 17 Свисток. 18 Кресало. 19 Точило з алмазним покриттям

Мультитул Leatherman Signal – ідеальний багатофункціональний інструмент для ентузіастів та любителів виживання у диких екстремальних умовах. Ця модель відрізняється парою специфічних інструментів, які стануть у пригоді, коли ви відправитеся в дику природу. Наприклад, він був доповнений аварійним свистком, фероцерієвим огнивом, алмазним точильним каменем, накидними ключами розміру ¼ і ¾ дюймів та багатьма іншими практичними інструментами. У закритому стані тупий кінець інструменту діє як молоток та карабін. Стандартна кишенькова кліпса дозволяє безпечно носити інструмент без чохла.

Ruike L51


Довге лезо, Плоскогубці, Кусачки для дроту, Плоскогубці для волосіні, Ножиці, Інструмент для закручування дроту, Відкривачка для пляшок, Велика викрутка 6,5 мм, Інструмент для оголення дроти, Пила по дереву, Скальпель, Шило, Інструмент для роботи з проводом, Ключ для велосипедних спиць, Отвір для протягування нитки, Викрутка Philips, Стропоріз, Мала викрутка 3 мм, Кишенькова кліпса, Штопор, Склобій, Кільце для ключів/ темляка, Пінцет 

Хороший багатофункціональний ніж Ruike L51 допоможе вам вирішити безліч різнотипних завдань. Від нарізки продуктів під час пікніка, до проведення невеликого ремонту в польових умовах.

Для виготовлення клинка та інструментів моделі Ruike L51 застосовується високоякісна нержавіюча сталь, завдяки чому вони витримують інтенсивну експлуатацію, а їх поверхня не піддається корозії, навіть при тривалому контакті з вологою.

Дана модель, крім досить гострого клинка також оснащена подгруженными плоскогубцями і ножицями, дворядною пилкою, викруткою з плоским шліцом (поєднаної з відкривачкою), лезом з серрейторной заточкою, багатофункціональним шилом, викруткою з хрестовим шліцом, штопором, відкидним вушком для кріплення темляка і знімними щипцями.

Купити мультитул в Україні можна на нашому сайті або в магазині




мультитул, ножі, Leatherman, Victoronox