Каталог товарів
+38 (066) 106 80 38
Наша адреса
м. Дніпро, вул. Старокозацька, 31
Телефони
Графік роботи
  • Пн - Пт. с 9-00 до 18-00
  • Сб. с 10-00 до 16
  • Нд. вихідний
E-mail
Ми в соцмережах
Перейти до контактів
0 0
Каталог
Головна
Закладки
0
Порівняти
0
Контакти

Які види зброї найефективніші для самозахисту в Україні ?

Які види зброї найефективніші для самозахисту в Україні ?


Перед тим, як ініціювати придбання зброї для самооборони і зрозуміти з чим у наслідку Вам неминуче доведеться зіштовхнутися в Україні, прочитайте цю статтю.

По законодавству України кожна людина має право на самозахист.

Стаття 40 ККУ: право особи на самозахист

Стаття 40 Кримінального кодексу України надає особам право на застосування самозахисту в разі, коли існує безпосередня загроза життю, здоров'ю, майну або іншим правовим інтересам особи.

   Конкретні ситуації, коли можна спиратись на статтю 40 Кримінального кодексу України, можуть бути наступними:

1. Напад та фізична або психологічна наруга з боку іншої особи, яка загрожує життю, здоров'ю або безпеці особи.

2. Напад або вторгнення на майно, що належить особі, та загроза його знищення або пошкодження.

3. Ситуації екстремального насилля, такі як воєнні дії, терористичні акти, грабіж або інші форми насильства, де особа може застосувати самозахист, щоб захистити своє життя та здоров'я.

4. Ситуації небезпеки для третіх осіб, які можуть бути захищені від небезпеки з боку особи, що застосовує самозахист. 

   Важливо розуміти, що самозахист має бути обмеженим і пропорційним загрозі, з якою стикається особа.

   Особа, яка застосовує самозахист, повинна діяти обережно та в межах закону. Також варто зазначити, що самозахист не повинен переростати у самосуд, тобто у судове рішення про вину або покарання особи, яка спричинила загрозу.

З приводу вільного продажу зброї самооборони населенню завжди велися й будуть вестись неабиякі суперечки. Противники вільного продажу говорять, що доступність зброї підвищує рівень злочинності, а прихильники стверджують, що, навпаки, завжди буде сприяти її зниження, так як веде до зростання кількості людей, готових дати відсіч.

У цій статті хотілося б проаналізувати і порівняти основні дозволені в Україні види зброї самооборони: травматична зброя, шокер, газовий пістолет та газовий балончик. Розповісти про основних видах, що вражають чинники та особливості використання кожного виду зброї.

Право на придбання зброї самооборони в Україні мають громадяни, які досягли 18-річного віку та отримали ліцензію на придбання конкретного виду зброї.

Отже, яку зброю можуть мати громадяни України?

- вогнепальна гладкоствольна довгоствольна зброя, у тому числі з патронами травматичної дії

- вогнепальна бесствольное зброя вітчизняного виробництва з патронами травматичного, газового і світлозвукового дії

- газова зброя: газові пістолети і револьвери, у тому числі патрони до них, механічні розпилювачі, аерозольні та інші пристрої, споряджені сльозоточивими або дратівливими речовинами

- електрошокові пристрої і іскрові розрядники вітчизняного виробництва.

Зараз будемо розглядати самі ефективні та дієві засоби самозахисту. Це гладкоствольна та травматична зброя.

Виділимо 3 основні параметри, які найсильніше показують ступінь придатності тієї чи іншої зброї для самооборони.

Насамперед, це зупиняюча дія кулі, тобто її можливість миттєво знешкодити (знерухомити) нападника чи зламати його волю продовжувати атаку. Ця дія ключовим чином залежить від характеристик уражаючого елементу, – його розміру, ваги, швидкості, матеріалу виготовлення, енергетики.

По-друге, велике значення має те, чи обмежені можливості завдати тяжких чи смертельних поранень за допомогою засобу самозахисту. Навіть якщо ви не виходите з гуманістичних міркувань, варто подумати про проблеми із законом, які, напевно, виникнуть у разі смерті або каліцтва нападника.

По-третє, важливо пам'ятати, що засіб самозахисту є ефективним лише в тому випадку, якщо ним можна миттєво скористатися. Він має бути зручним у носінні та застосуванні.

Травматичні пістолети та револьвери

Зараз в Україні є власні виробники зброї які повністю відповідають міжнародним стандартам та виробляють дуже непогані моделі, це компанія Форт ( моделі Форт 9, Форт 12, Форт 17, Форт 19 ) та компанія Flarm ( моделі Flarm T910, Flarm TQ-1 Uxor )

Травматична зброя – це нелетальная альтернатива вогнепальної короткоствольної зброї, простіше кажучи, – вогнепальною пістолетів і револьверів.Такий пристрій призначений для стрільби на невеликих дистанціях, що і потрібно від зброї самооборони. Травматична зброя вражає ціль снарядом, що одержує спрямований рух за рахунок енергії порохового заряду. При попаданні куля викликає досить потужне шоковий відчуття, яке по ідеї не повинно дозволяти нападнику продовжувати агресивні дії. Калібр зброї дозволяє вивести нападника з ладу навіть при попаданні в не життєво важливі для організму частини тіла.

Зупиняюча дія кулі, випущеної з травмату найпоширенішого калібру (9 мм P.A.), вкрай невелика. Її енергетика становить близько 38 Дж за умови використання сертифікованих набоїв. Причина у малій вазі кулі та мізерній навісці пороху. Для порівняння, куля пістолета Макарова має енергію близько 300 Дж.

Переваги вогнепальної травматичної зброї в порівнянні з іншими видами зброї самооборони

- травматична зброя дозволяє зупинити агресора на відстані, т. к. зброя призначена для самооборони на відстані до 10 метрів

- можливе використання травматичної зброї при мінусових температурах

- оборона можлива відразу від декількох агресорів

Мінуси використання вогнепальної травматичної зброї в порівнянні з іншими видами зброї самооборони

- для використання травматичної зброї необхідно оформити ліцензію

- необхідно пройти базовий курс по використанню вогнепальної травматичної зброї

- потужний вражаючий ефект травматичної зброї, тому дана зброя вимагає повного самоконтролю; завдані противнику травми можуть змінити статус власника зброї з захисника на нападника.

Більш дієва зброя для самозахисту буває нарізна і гладкоствольна.

Переваги вогнепальної гладкоствольної зброї в порівнянні з іншими видами зброї самооборони

- лише демонстрація гладкоствольної зброї може мати серйозний психологічний вплив на нападників, що, в більшості випадків, позбавляє людину фактичного застосування зброї; такого психологічного ефекту не здатний надати жодного іншого виду зброї самооборони

- можливість контролювати кілька агресорів відразу

- можна використовувати при мінусових температурах

Мінуси використання вогнепальної гладкоствольної зброї в порівнянні з іншими видами зброї самооборони

- Для використання необхідно оформити ліцензію

- необхідно пройти базовий курс з використання

- потужний ефект, що вражає, тому дана зброя вимагає повного самоконтролю; нанесені противнику травми можуть змінити статус власника зброї з того, що захищається на нападника

- Складнощі при втраті зброї: обов'язково потрібно буде йти писати заяву, при цьому можуть позбавити ліцензії; якщо хтось буде затриманий із вашою зброєю, а заяву про втрату ви не подавали, то в цьому випадку вас можуть притягнути до кримінальної відповідальності як співучасника.

Виробників цього виду зброї безліч, найбільше варто відзначити турецьких виробників. При невеликому бюджеті має досить гарну якість.

Гладкоствольна зброя не має нарізів у стовбурі та має меншу прицільну дальність у порівнянні з нарізною зброєю. Нарізна зброя має нарізи в каналі ствола, які "закручують" кулю в польоті.

Як наслідок вище дальність пострілу та пробивна здатність кулі. Але є одне нове – у 93 відсотках застосування зброї для самооборони, відстані застосування не більше 15 метрів (дані національної поліції на 2017 рік). Виходячи з цих даних ставати зрозуміло, що нарізну зброю для самооборони застосовувати можна і потрібно, але гладкий стовбур набагато ефективніший.

За рахунок чогось гладкоствольна зброя ефективніше?

По-перше, це калібр, найпоширеніший калібр нарізної зброї в Україні це 7.62, а гладкоствольної 12. У перекладі на міліметри 7.62 це 7.62 міліметри, а 12 калібр це номінально 18.5 міліметра. Як наслідок, зупиняюча дія у патрона 12 калібру врази вище ніж у калібру 7.62. Для самооборони нам потрібний саме зупиняючий ефект, а не пробивна сила.

Тому при виборі зброї для самооборони рекомендую припинити свою увагу саме на гладкоствольній зброї. Гладкоствольна зброя представлена в основному трьома видами систем стрільби, це двостволки, помпові дробовики та напівавтоматичні дробовики.

Двостволки бувають або вертикальні або горизонтальні залежно від розташування стволів по відношенню до землі. Помпові дробовики з одним стволом і магазином на 4-10 патронів, надсилання патрона в патронник для наступного пострілу відбувається шляхом "пересмикування цівки".

І напівавтоматичні дробовики? де досилання патрона відбувається за рахунок повернення частини порових газів до казенної частини. Отже плюси та мінуси різних типів рушниць. Двостволка-з плюсів практично безвідмовна і надійна, збій при пострілі може статися, за великим рахунком, тільки через неякісний патрон.

З мінусів двоствольної зброї - найголовніший це маленький боєзапас, всього два постріли також двостволки зазвичай досить довгі і в приміщенні розгортається з ними не завжди зручно, спеціально купувати двостволку для самооборони я не рекомендую. Напівавтоматична зброя - головна його перевага перед іншими видами гладкого це скорострільність, а основний недолік це проблеми з неякісними патронами і періодичні впирання і "закусування" гільзи тому напівавтомат непоганий вибір для самооборони важлива надійність та безвідмовність. І нарешті те, що я рекомендую всім при виборі зброї для самооборони - помпова зброя. Яскраво висловлюваннях мінусів у ньому немає, а плюси є- це велика надійність та невибагливість до патронів у порівнянні з напівавтоматом і набагато більший боєзапас у магазині (в середньому 7 набоїв) саме цю систему зброї я і рекомендую.

Ну і нарешті найголовніше питання який помповик вибрати?

Перше-довжина дробовика повинна бути якомога коротшою. Навіщо це потрібно запитаєте ви. Чим менша довжина тим легше оперувати дробовиком. Також рекомендую брати моделі з пістолетною рукояткою, вони набагато зручніші для самооборони, ніж класичні.

Також зверніть увагу на додаткові "приблуди" типу планок пикатини. Цілується через каліматорний приціл набагато легше ніж через відкриті прицільні пристрої, особливо якщо справа відбувається в нічний час доби. Тактичний ліхтар закріплений на рушницю дуже вам знадобиться якщо вашому будинку знаходяться недоброзичливці, а світла немає, а додатковий патронташ на прикладі не змусить бігти до сейфа в найнеприємніший момент.

І насамкінець, всі власники зброї рано чи пізно задаються питанням.

Який боєприпас найкраще обрати для самооборони?

Тож давайте розберемося які боєприпаси взагалі існують. Здавалося б, все просто є спеціальні патрони для самооборони з гумовою кулею або картеччю, але як завжди є одне але.

Ці патрони досить малопотужні і якщо йдеться про життя і смерть вони не підходять. Патрон з кулею для самооборони як на мене теж не дуже підходить, у стресовій ситуації точність пострілу у людини значно нижча і потрапити кулею не завжди вийде. Картеч (це великі кульки дробу зазвичай 3-5 кульок в одному патроні.) Та сама проблема що і з кульовим патроном. Дроби найбільш підходящий боєприпас на мою думку, необхідно брати без контейнерні набої так як у них більше розліт дробу, а нам на коротких відстанях саме це і потрібно.

Діаметр картечі для самооборони – це тема вічної дискусії серед знавців. Особисто я заряджаю свій дробовик патронами з дробом номер 7, його дуже багато в патроні і як наслідок відсоток влучення набагато вище ніж наприклад картеччю. Попадання хоча б 5 дробин у людину як мінімум гарантовано виводять його з ладу, але знову ж таки повторюся питання патрона це питання дискурсивне. Та наостанок як я заряджаю цех.

Перший патрон гумова куля, логіка наступна, якщо противник злякається першого пострілу і кинеться геть, мені не доведеться знайомитися зі статтею 263 особисто. Потім п'ять дробових патронів які потрібні мені у випадку якщо з гумовою кулею витівка не вийшла, крайніх два патрони кульові якщо противник знаходиться від мене далі 20 метрів.

 В Україні можна придбати як травматичну так і гладкоствольну зброю в нашому магазині " Фазан ". Також можна отримати повну консультацію як отримати зброю, які потрібні документи для придбання зброї, отримати допомогу з внесення документів до Єдиного Реєстру Зброї. Наші консультанти допоможуть з вибором зброї та підберуть варіанти зброї які підходять саме Вам.

 

 

зброя, самозахист, рушниця, гладкоствольна зброя, травматичний пістоле, спецзасіб для самозахисту